Інтерактивні засоби, методи та вправи, що можуть бути використані на уроках алгебри в 7 класі

Педагогіка і освіта » Використання інтерактивних методів навчання при вивченні рівнянь та нерівностей у курсі алгебри 7 класу » Інтерактивні засоби, методи та вправи, що можуть бути використані на уроках алгебри в 7 класі

Сторінка 2

Даний вид роботи дозволяє виховувати в учнів уміння вислуховувати інших, бажання ділитися своїми думками.

Рефлексія: "Коли я висловлювався в мікрофон, я.".

Також на уроці введення нової теми "Розв’язання систем лінійних рівнянь способом підстановки" в нагоді стане прийом "Незакінчені речення" - вчитель формулює незакінчене речення із правила і пропонує учням висловлюючись, закінчити його. Таким чином можна провести актуалізацію набутих знань про системи лінійних рівнянь та запропонувати найбільш кмітливим учням самим сформулювати нові правила, а вчитель вже підкоректує помилки і таким чином зможе перейти до пояснення нової теми.

Розширення і поглиблення знань можливо реалізувати на уроці - рольовій грі при закріпленні поняття про корені лінійного рівняння. Оскільки такий вид інтерактивного уроку потребує ретельної та серйозної підготовки всього класу, то саме на даному етапі доцільно використовувати рольову гру. Вона може бути проведена як урок, де діти зможуть побувати на місці вчителя або завуча, який буде спостерігати та давати оцінку роботі "вчителя". Звісно, потрібно буде допомогти учням у підготовці до ролі вчителя, розробити разом з ними конспект уроку, пояснити деякі особливості викладення матеріалу та перевірки якості його засвоєння. Самому ж педагогу необхідно буде ретельно слідкувати за ходом рольової гри, дотриманням дисципліни, оскільки саме такий вид інтерактивного уроку потребує особливої уваги до порядку в класі - гра може швидко перетворитися на ґвалт. Розподілити ролі можна за жеребом, але краще, якщо це зробить педагог, бо займатися перевіркою знань інших можуть лише сильні учні класу, а дітям з низькою успішністю краще дати інші ролі. Наприклад, трієчнику можна доручити грати відмінника - це спонукає його до ретельнішої підготовки до заняття.

Поглибити знання та виявити проблеми у засвоєнні теми також можна на уроках - змаганнях за допомогою інтерактивної вправи "Карусель", метою якої є залучення буквально всієї аудиторії до обговорення. Вправа спрямована на одночасне включення всіх учасників в активну полеміку з різними партнерами по спілкуванню.

Стільці для учасників розставляються в два великих кола. Внутрішнє коло заповнюють учні спиною до центру кола, в зовнішньому колі учні розташовуються обличчям до центру кола. Таким чином, кожен учень сидить навпроти іншого. Внутрішнє коло - нерухоме, зовнішнє - рухоме. За сигналом педагога всі учні зовнішнього кола пересаджуються на стілець праворуч і опиняються перед новим партнером.

У даній вправі учні внутрішнього кола умовно є прихильниками однієї точки зору, а зовнішнього - іншої, тому можна дати навіть дві теми для порівняння, наприклад, "Розв’язок системи лінійних рівнянь способами підстановки та складання". Школярі одночасно ведуть в парах дискусію. Зустрічаючись з новим партнером, вони чують нові аргументи, а отже, і підбирають нові контраргументи. До кінця кола учні, як правило, відточують свою систему аргументів, а також здобувають досвід спілкування з різними партнерами.

Підсумково-узагальнюючі уроки з теми "Системи лінійних рівнянь з двома змінними" можуть бути проведені у формі вправи "Навчаючи - учусь". Суть прийому полягає в тому, що кожен учень може передати свої знання іншим дітям та отримати від однокласників нову для себе інформацію у процесі спілкування.

Кожна група має певний обсяг інформації, розділеної на частини та записаної на окремих індивідуальних аркушах. За певний час діти повинні засвоїти свою частину інформації та поділитися з іншим учасником групи. Спілкуватись потрібно тільки з одним учасником. Таким чином, усі діти у групі засвоюють певну суму знань. Потім групи обмінюються делегатами, які навчають дітей іншої групи того, що вивчили самі.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7

Нове про педагогіку:

Проектування дидактичних матеріалів
В результаті проведення лекції студенти повинні знати (див. Табл. 3): Табл. 3 Знання студента в результаті проведення лекції Зміст знань Рівень засвоєння Характеристика рівня Історія розвитку IBM PC. ...

Активні операції комерційного банку
Дати загальну оцінку кредитно-інвестиційного портфелю банка. Визначити, який вид активних операцій займає найбільшу питому вагу. Провести порівняння з аналогічними показниками інших банків. Потрібно ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com