Інтерактивні засоби, методи та вправи, що можуть бути використані на уроках алгебри в 7 класі

Педагогіка і освіта » Використання інтерактивних методів навчання при вивченні рівнянь та нерівностей у курсі алгебри 7 класу » Інтерактивні засоби, методи та вправи, що можуть бути використані на уроках алгебри в 7 класі

Сторінка 1

Щоб встановити характерні риси інтерактивних уроків, визначимо в чому полягає суть звичайного уроку. А суть звичайного уроку полягає перш за все у традиційності структури уроку. Кожен стандартний урок складається з елементів, які можна знайти якщо і не в усіх уроках, то принаймні, у більшості з них. Скажімо, у більшості типових уроків є організація учнів до роботи на уроці, перевірка домашнього завдання, мотивація, актуалізація опорних знань, організація вивчення нового матеріалу, закріплення й осмислення матеріалу, організація домашнього завдання.

Варіюючи тривалість одного або декількох з цих елементів за рахунок інших та змінюючи їх порядок навіть незначною мірою, ми отримаємо різні типи звичайного уроку. Звичайного не тільки з погляду елементів уроку і їх порядку, а й звичайного з погляду їх тривалості, з погляду загальноприйнятого виконання цих елементів, їхньої середньої тривалості тощо.

Характерні риси інтерактивного уроку - це виконання стандартних елементів нестандартними способами і на цій основі структура цього уроку суттєво відрізняється від структури традиційного уроку. Отже, якщо хоча б один елемент звичайного уроку буде реалізовано нетрадиційним способом, то вже такий урок певною мірою можна назвати інтерактивним, або стандартним із інтерактивними елементами. Цей урок характерний ще й тим, що якщо у підготовці традиційного уроку основна вага лягає на плечі учителя, то на інтерактивному уроці ми маємо концентрацію вольових, інтелектуальних, емоційних зусиль учнів, як під час підготовки до уроку, так і при його проведенні. У зв´язку з цим можна виділити значну пізнавально-організаційну і творчу активність учнів.

Інтерактивні уроки можна класифікувати за різними критеріями й основами. Наприклад, урок вивчення нового матеріалу може бути проведений у формі уроку-обміну інформацією, використовуючи інтерактивну вправу "Ажурна пилка" при вивченні теми "Лінійні рівняння з однією змінною" для створення на уроці ситуації, яка дає змогу учням працювати разом для засвоєння великої кількості інформації за короткий проміжок часу. Ця технологія ефективна і може замінити лекції у тих випадках, коли початкова інформація повинна бути донесена до учнів перед проведенням основного уроку або доповнює такий урок. Заохочує учнів допомагати один одному вчитися навчаючи.

Інтерактивну вправу „Пошук інформації" доцільно буде використати пізніше для введення понять про системи лінійних рівнянь з двома змінними. Інтерактивну технологію, таку як „Пошук інформації", використовують для того, щоб оживити сухий, іноді нецікавий матеріал. Для груп розроблено запитання, відповіді на які можна знайти в різних джерелах інформації - це роздатковий матеріал, підручник, довідкові видання. Оскільки учні вже знайомі з лінійними рівняннями з однією змінною, пошук інформації по системах рівнянь дає змогу актуалізувати вже набуті знання, і засвоєння нової теми пройде швидше і легше. Учні об'єднуються в групи, кожен отримує запитання по темі уроку. Визначається час на пошук та аналіз інформації. Наприкінці уроку заслуховуються повідомлення від кожної групи, які потім повторюються і розширюються всім класом. До цієї групи необхідно помістити інтерактивні технології, що передбачають одночасну спільну (фронтальну) роботу всього класу, обговорення проблеми в загальному колі, привертання уваги учнів до складних або проблемних питань у навчальному матеріалі, мотивація пізнавальної діяльності, актуалізація опорних знань, тому різновидом на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію. Разом із цією технологією використовують прийом "Мікрофон" - як у груповій, так і у фронтальній роботі з учнями він може стати частиною інших інтерактивних прийомів ("Мозкова атака", "Акваріум" тощо). Суть полягає у вільному висловлюванні ідей, думок або відповідей на запитання. Діти повинні дотримуватись певних правил: висловлюватись по черзі й тільки в символічний (іграшковий) мікрофон, не перебивати та не критикувати інших.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Моніторинг соціально-педагогічного забезпечення здоров’язберігаючої діяльності загальноосвітньої школи
Діяльність соціального педагога є дуже важливою у здоров’язберігаючій діяльності школи, тому було проведено дослідження, метою якого було дослідити: рівень підготовки та обізнаність у проблемі здоров ...

Аналіз літературних джерел з питання використання рухливих ігор для дітей дошкільного віку
Як звернутись до історії людської світової культури, то видно буде, що усі народні ігри виникли зовсім не тільки заради розваги, а зв’язані були з вимогами життя. Колись для народів, що не знали куль ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com