Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Педагогіка і освіта » Використання творчих письмових завдань на середньому етапі навчання англійській мові » Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Сторінка 9

Письмо i писемне мовлення. Напрямок САLL представлено великою розмаїтістю програм для формування i розвитку навичок листа i письмових висловлень. Розглянемо деякі з них:

TICK TACK це корисна програма, що допомагає студентам у написанні ділового листа. Шляхом добору ключових речень формується основа листа, а потім коректується в залежності від його змісту i накладається на основу.

PEN FRIEND дозволяє складати кореспонденцію ділового й особистого характеру для спілкування студентів через мережу Інтернет. Схема роботи аналогічна з TICK TACK.

NCCALL – це програмний пакет, заснований на використанні текстового редактора в навчанні іноземній мові. Використовуються такі види вправ:

перетворення тексту

заповнення пропусків

розташування в правильному порядку слів у реченні

зіставлення

підбір

Студенти починають із простих вправ таких як: виправлення помилок у письмовій роботі, тексті; трансформація дієслів з дійсного часу в минуле i т.п. Студентам подобається працювати з цією програмою, тому що її головна явна мета – запропонувати для виконання cepiю граматичних вправ, а прихована мета – формування навичок використання текстового редактора. Для тих, хто опанував прийомами текстового редактора, пропонуються більш складні завдання: виправлення помилок у тексті з коментарями в писемній формі i т.п.

FRAMEWORK II використовується в письмових комунікативних завданнях, що проробляються практично. Представлена такими типами завдань, як поділ тексту на абзаци, переписування з використанням синонімічного ряду, констатація фактів, хронологічні записи, конспектування, анотації, твори-коментарії, кросворди, iгри зі словами, добірка слів у реченні.

У наш час, коли усе ширше i ширше розвиваються зв'язки між різними країнами i народами, знайомство з українською культурою й icторією стає елементом навчання іноземної мови. Студент повинен уміти провести екскурсію по місту, розповісти про самобутність української культури, почастувати національною їжею. Запропонована нижче програма записується в текстовому редакторі i розсилається на комп'ютери студентів для парної чи індивідуальної роботи. Час виконання завдання 10-15 хвилин. У даний проміжок можна виконати додаткове завдання. Після закінчення часу починається обговорення інформації в нетрадиційній обстановці. Наступні заняття засновані на перегляді записів, виправленні помилок, внесенні коментарів i речень, виконанні завдань комп'ютерної програми. Студентам пропонуються наступні завдання для виконання з використанням текстового редактора: скласти меню для обіду з національними блюдами, підготувати концертну програму, скласти план екскурсій, описати найбільш цікаві факти з життя міста. Комп'ютерна програма може бути задіяна в будь-який момент для підготовки прийому гостей через границю, телефонних переговорів, переписування по e-mail.

Розглянемо деякі типи письмових висловлень i формуючі їх вправи детальніше.

Письмове відтворення по пам’яті групи прочитаних чи аудійованих зв’язних за змістом речень. Це елементарна вправа аналогічна самодиктанту. Ще більш легким варіантом подібної вправи є письмова реконструкція знайомого тексту за ключовими словами.

Страницы: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Нове про педагогіку:

Народна педагогіка про виховання підростаючого покоління
Світовий досвід розвитку педагогічної теорії і практики переконливо свідчить, що кожен народ має свою власну систему виховання і освіти, яка склалася упродовж довгого історичного шляху розвитку. Одні ...

Типи сімей за стилем виховання
Соціологи, досліджуючи проблеми сучасних сімейних відносин, виявили наявність у нас чотирьох основних типів сімей. Перший тип характеризується перевагою авторитарних відносин і відповідним розподілом ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com