Письмо i писемне мовлення. Напрямок САLL представлено великою розмаїтістю програм для формування i розвитку навичок листа i письмових висловлень. Розглянемо деякі з них:
TICK TACK це корисна програма, що допомагає студентам у написанні ділового листа. Шляхом добору ключових речень формується основа листа, а потім коректується в залежності від його змісту i накладається на основу.
PEN FRIEND дозволяє складати кореспонденцію ділового й особистого характеру для спілкування студентів через мережу Інтернет. Схема роботи аналогічна з TICK TACK.
NCCALL – це програмний пакет, заснований на використанні текстового редактора в навчанні іноземній мові. Використовуються такі види вправ:
перетворення тексту
заповнення пропусків
розташування в правильному порядку слів у реченні
зіставлення
підбір
Студенти починають із простих вправ таких як: виправлення помилок у письмовій роботі, тексті; трансформація дієслів з дійсного часу в минуле i т.п. Студентам подобається працювати з цією програмою, тому що її головна явна мета – запропонувати для виконання cepiю граматичних вправ, а прихована мета – формування навичок використання текстового редактора. Для тих, хто опанував прийомами текстового редактора, пропонуються більш складні завдання: виправлення помилок у тексті з коментарями в писемній формі i т.п.
FRAMEWORK II використовується в письмових комунікативних завданнях, що проробляються практично. Представлена такими типами завдань, як поділ тексту на абзаци, переписування з використанням синонімічного ряду, констатація фактів, хронологічні записи, конспектування, анотації, твори-коментарії, кросворди, iгри зі словами, добірка слів у реченні.
У наш час, коли усе ширше i ширше розвиваються зв'язки між різними країнами i народами, знайомство з українською культурою й icторією стає елементом навчання іноземної мови. Студент повинен уміти провести екскурсію по місту, розповісти про самобутність української культури, почастувати національною їжею. Запропонована нижче програма записується в текстовому редакторі i розсилається на комп'ютери студентів для парної чи індивідуальної роботи. Час виконання завдання 10-15 хвилин. У даний проміжок можна виконати додаткове завдання. Після закінчення часу починається обговорення інформації в нетрадиційній обстановці. Наступні заняття засновані на перегляді записів, виправленні помилок, внесенні коментарів i речень, виконанні завдань комп'ютерної програми. Студентам пропонуються наступні завдання для виконання з використанням текстового редактора: скласти меню для обіду з національними блюдами, підготувати концертну програму, скласти план екскурсій, описати найбільш цікаві факти з життя міста. Комп'ютерна програма може бути задіяна в будь-який момент для підготовки прийому гостей через границю, телефонних переговорів, переписування по e-mail.
Розглянемо деякі типи письмових висловлень i формуючі їх вправи детальніше.
Письмове відтворення по пам’яті групи прочитаних чи аудійованих зв’язних за змістом речень. Це елементарна вправа аналогічна самодиктанту. Ще більш легким варіантом подібної вправи є письмова реконструкція знайомого тексту за ключовими словами.
Нове про педагогіку:
Складання комплексів тренувальних вправ
При складанні перших комплексів у них варто включати до 10-12 вправ, по можливості охоплюючи всі основні м'язові групи. Після розминки вправи в комплексі можуть мати таке розташування: вправи для пле ...
Використання народних ігор та їх роль у розвитку
пізнавальної активності до фізичної культури
Останнім часом особливо гостро постає питання про напрями розвитку фізичного виконання в загальноосвітніх школах. Чинна начальна програма, яка передбачає два уроки фізичної культури щотижня, не забез ...