Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Педагогіка і освіта » Використання творчих письмових завдань на середньому етапі навчання англійській мові » Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Сторінка 6

У написанні «білого вірша» можуть допомогти асоціації, що утворять «лексичні грати» (lexical grid):

a. Associate the Sun with 4 nouns.

b. Associate the Sun with 4 adjectives.

с Associate the Sun with 4 verbs, d. Associate the Sun with 4 adverbs.

Підказки в написанні вірша можуть також бути наступні:

a. Use the simile.

b. Use the rhyme, с Use the rhyth.

d. Use the metaphor.

Вірш може мати визначену конфігурацію, що нагадує форму описуваного предмета (shape poetry):

An Egg

A tiny white egg

lying on the ground

resting in its

warm

bed

Зауважимо, що навчання писемного мовлення нерозривно зв'язано з навчанням інших видів мовленнєвої діяльності. Писемне мовлення дозволяє зберегти мовні i фактичні знання, служить надійним інструментом мислення, стимулює говоріння, слухання i читання іноземною мовою. Одним з зacoбів розвитку творчих здібностей учнів при навчанні писемного мовлення є навчання через читання текстів художньої лiтepaтypи.

Розвитку творчих здібностей учнів при навчанні писемного мовлення через читання автентичних текстів не приділяється належної уваги. Творчий підхід у навчанні іноземної мові дає нам можливість уникнути однаковості, традиційності у викладанні іноземної мови, «будить» в учнях творчість, фантазію, розвиває навички говоріння, творчого письма, сприяє розвитку i підвищенню мотивації, пізнавального iнтереcy до предмета «іноземна мова».

Сучасна програма вимагає відповідності письмових робіт не тільки мовним, але й комунікативним i етичним нормам. Кpiм цього, потрібно також враховувати розвиток соціокультурної компетенції, необхідної для налагодження міжкультурних зв'язків у письмовому виді.

Як напрямок соціокультурний підхід почав розвиватися з початку 90-х poків, а в основі його лежить положення про те, що мова i культура – два нерозривних поняття, i не можна вивчати мову народу у відриві від його культури. Даний шлях не тільки не заперечує сучасного комунікативного (І.Л. Бім, Є.І. Пасов, О.О. Леонтьєв, С.Ф. Шатілов) i особистісно-діяльнісного (І.А. Зимня) підходів до навчання іноземної мови, але i сприяє їх реалізації. Основні положення соціокультурного підходу були виділені В.В. Сафоновою i розкриті Л.Г. Кузьміною.

Соціокультурна орієнтація іншомовної письмової діяльності. Вивчення іноземних мов повинно сполучатися з вивченням культури країни досліджуваної мови з опорою на світову и у порівнянні з вітчизняною. Навчання письмовій формі комунікації повинно сприяти обміну думками i досвідом, збагненню традицій i цінностей інших культур, формуванню в тих, яких навчають, комунікабельності, мовному такту, неупередженості при оцінці, готовності до спільної діяльності з людьми різних поглядів. Комунікативність досягається зануренням в автентичне мовне середовище, де будь-який досліджуваний матеріал необхідний для активного спілкування в мовному середовищі носіїв мови. Цьому сприяють тексти художньої літератури i вірші конкретної позиції.

Проблемний характер діяльності.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Приклад проведення ділової гри на уроці економіки
І етап. По результатах жеребкування випало змагатися командам у таких парах: “Кібернетик” – “Професіонал” та “Спеціаліст” – “Менеджер” . Конкурс №1. “Запитання – відповідь”. Для проведення цього конк ...

Психолого-педагогічні основи формування комунікативних умінь і навичок молодших школярів
Коли йдеться про гармонійне виховання особистості, насамперед мають на увазі музичну освіту людини, вміння розумітися на мистецтві, знання іноземних мов, фізичний розвиток тощо. Та чи часто доводитьс ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com