Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Педагогіка і освіта » Використання творчих письмових завдань на середньому етапі навчання англійській мові » Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Сторінка 6

У написанні «білого вірша» можуть допомогти асоціації, що утворять «лексичні грати» (lexical grid):

a. Associate the Sun with 4 nouns.

b. Associate the Sun with 4 adjectives.

с Associate the Sun with 4 verbs, d. Associate the Sun with 4 adverbs.

Підказки в написанні вірша можуть також бути наступні:

a. Use the simile.

b. Use the rhyme, с Use the rhyth.

d. Use the metaphor.

Вірш може мати визначену конфігурацію, що нагадує форму описуваного предмета (shape poetry):

An Egg

A tiny white egg

lying on the ground

resting in its

warm

bed

Зауважимо, що навчання писемного мовлення нерозривно зв'язано з навчанням інших видів мовленнєвої діяльності. Писемне мовлення дозволяє зберегти мовні i фактичні знання, служить надійним інструментом мислення, стимулює говоріння, слухання i читання іноземною мовою. Одним з зacoбів розвитку творчих здібностей учнів при навчанні писемного мовлення є навчання через читання текстів художньої лiтepaтypи.

Розвитку творчих здібностей учнів при навчанні писемного мовлення через читання автентичних текстів не приділяється належної уваги. Творчий підхід у навчанні іноземної мові дає нам можливість уникнути однаковості, традиційності у викладанні іноземної мови, «будить» в учнях творчість, фантазію, розвиває навички говоріння, творчого письма, сприяє розвитку i підвищенню мотивації, пізнавального iнтереcy до предмета «іноземна мова».

Сучасна програма вимагає відповідності письмових робіт не тільки мовним, але й комунікативним i етичним нормам. Кpiм цього, потрібно також враховувати розвиток соціокультурної компетенції, необхідної для налагодження міжкультурних зв'язків у письмовому виді.

Як напрямок соціокультурний підхід почав розвиватися з початку 90-х poків, а в основі його лежить положення про те, що мова i культура – два нерозривних поняття, i не можна вивчати мову народу у відриві від його культури. Даний шлях не тільки не заперечує сучасного комунікативного (І.Л. Бім, Є.І. Пасов, О.О. Леонтьєв, С.Ф. Шатілов) i особистісно-діяльнісного (І.А. Зимня) підходів до навчання іноземної мови, але i сприяє їх реалізації. Основні положення соціокультурного підходу були виділені В.В. Сафоновою i розкриті Л.Г. Кузьміною.

Соціокультурна орієнтація іншомовної письмової діяльності. Вивчення іноземних мов повинно сполучатися з вивченням культури країни досліджуваної мови з опорою на світову и у порівнянні з вітчизняною. Навчання письмовій формі комунікації повинно сприяти обміну думками i досвідом, збагненню традицій i цінностей інших культур, формуванню в тих, яких навчають, комунікабельності, мовному такту, неупередженості при оцінці, готовності до спільної діяльності з людьми різних поглядів. Комунікативність досягається зануренням в автентичне мовне середовище, де будь-який досліджуваний матеріал необхідний для активного спілкування в мовному середовищі носіїв мови. Цьому сприяють тексти художньої літератури i вірші конкретної позиції.

Проблемний характер діяльності.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Становлення та розвиток системи виховання дітей засобами народної педагогіки
Дослідження, особливо останніх років, свідчать, що пращури українців в епоху глибокої античності, часів трипільської культури, мали власну писемність, агрокалендар, самобутню міфологію, багатий фольк ...

Методика проведення уроків проблемного змісту при вивченні курсу „Основи здоровя" в початкових класах
Проблемний характер навчання - це світогляд вчителя, його спосіб інакше мислити. Проблемний підхід змушує вчителя не лише інакше викладати, але й у першу чергу інакше мислити. Учитель повинен розуміт ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com