Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Педагогіка і освіта » Використання творчих письмових завдань на середньому етапі навчання англійській мові » Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Сторінка 4

Репродуктивний диктант – це буквальний запис під диктування з метою перевірки розуміння на слух i правопису. Індивідуальний творчий диктант виконується як письмовий добуток мови обсягом не більш 150 слів, що представляє собою опис пред'явленої картинки, міркування з приводу запропонованої тези, відповідь на поставлене питання (попередньо основні пункти письмового добутку мови обговорюються в індивідуальному спілкуванні з педагогом, i учень повинний якнайдетальніше врахувати результати цього обговорення).

Парний чи колективний творчий диктант може проходити в такий cпociб: двом учням (двом групам учнів) пропонуються у випадковому порядку картинки, що ілюструють один із двох розповідей; задача учня полягає в тім, щоб розташувати картинки в правильній послідовності, написати розповідь i продиктувати його партнеру (партнерам); після цього партнери відновлюють порядок картинок друг у друга i перевіряють правильність записаного диктанту.

Для колективного творчого диктанту учні можуть також разом намалювати на дошці картину (перший елемент малює вчитель), колективно створити опис цієї картини i спробувати якнайдетальніше записати його у виді саме диктанту.

Диктант може також проходити у формі складання чи плану резюме почутого, витягу з тексту ключових слів (заданої кількості) i т.п. Можливий диктант у виді запису «телефонограми», у формі гри в «зіпсований телефон» i т.п. Зміна перспективи.

Учням потрібно написати icторію, невелику розповідь від імені іншого персонажа. Наприклад, після проходження теми «Осінь» у 6 класі можна запропонувати учням розповісти про цей час року від імені сонця, вітру, листочка, горобця.

У 7-му класі по темі «Рух у місті» учні висвітлюють дану проблему від імені поліцейського, світлофора, водія автобуса i т. ін.

Багато вправ даного типу не спрямовані саме на формування навичок писемного мовлення, вони підготовляють її. При виконанні цих завдань можна використовувати не тільки індивідуальну, але i парну i групову форми роботи.

У прoцeci навчання творчого писемного мовлення на початковому i середньому етапі важливо забезпечити максимальну керованість графічного виконання письмового добутку мови. Для того щоб зробити керованим написання коротких письмових добутків мови, використовується прийом заповнення пропусків із запропонованих варіантів. Наприклад, у наступній записці зроблені пропуски i дані на вибір можливі варіанти для їхнього заповнення:

Dear Liz,

Mum, Dad and I have gone to the .so could you . because . (shop, garage, baKer's, let the dog in, give a ring to school, wait for us, it is freezing, they are expecting it, there is no way we can give you the key).

При виконанні завдання можливе заповнення пропусків за змістом (cloze procedure). Варіанти відповідей при цьому не даються, i учні намагаються догадатися про значення пропущених слів по контексту, а також по звичних словосполученнях: Computer for . (sale) has been in .for only 6 . (use, months) all the modern ., "Windows", etc. (software) for . $699 (only) the price is . (negotiable) please . after 6 p. m. (call)

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Нове про педагогіку:

Сучасні підходи до типології та структури уроків
Жоден з уроків, навіть проведених одним і тим самим учителем з використанням однакових технологій, методів, прийомів та засобів навчання, не буде повністю відтворювати будь-який інший. Проте говорити ...

Соціальна допомога сім’ям, де батьки зловживають алкоголем, наркотиками
Сім’ї, у яких батьки зловживають спиртними напоями, перестають нормально функціонувати, тому ніколи не розв’язують на належному рівні свої проблеми, живуть ілюзіями. Крім того, у таких сім’ях розірва ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com