Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Педагогіка і освіта » Використання творчих письмових завдань на середньому етапі навчання англійській мові » Види творчих писемних завдань та прийоми їх застосування на середньому етапі навчання

Сторінка 13

Учителю необхідно дати рекомендації щодо зовнішнього оформлення листа, привести зразки його початку i кінцівки, вираження прохань i пропозицій, партнеру по листуванню, вираження подяки i вибачення з урахуванням мовного матеріалу, досліджуваного в різних класах.

Щоб надати листуванню цілеспрямований характер, учнем рекомендуються наступні теми:

1. Розповідь другу по листуванню про свою школу (свій клас про себе i свою родину, про свого товариша); розпитай про це свого товариша.

2. Розкажи про початок навчального року в нашій школі i про те, які нові предмети ти вивчаєш цього року. Розпитай про це у свого товариша.

Розкажи про погоду восени (узимку, навесні, улітку) у нашій місцевості. Поцікався, яка погода в тій місцевості, де живе твій товариш.

Розкажи, як ти пpoвів зимові канікули, i попроси друга розповісти про свої канікули.

Поцікався, чим любить займатися твій друг, чим він захоплюється, i повідом ті ж свідчення про себе.

Розкажи про свого чотириногого друга i поцікався у свого товариша, чи є в нього домашні тварини.

Розкажи про свої літні канікули; запитай, чи задоволений твій друг своїми канікулами, як він їх провів.

Розкажи про своє місто i розпитай товариша про місто (село), у якому він живе.

Розкажи, як ти займаєшся спортом, i запитай свого друга, який вид спорту йому подобається більше за інші і чому.

Розпитай свого товариша, чи допомагає він вдома, і розкажи, як це робиш ти, i т.д.

У школі можна вести не тільки індивідуальне, але i колективне листування. Кожен отриманий лист читається и обговорюється всіма учнями, обговорюється проект відповіді.

10. Tвip як навчальна мовна діяльність, особливий, складний вид творчої вправи, вищий етап роботи при навчанні письмової мови іноземною мовою, характеризується специфікою прийомів, використовуваних при навчанні даній формі мови.

Виділяють piзні види творів, послідовність перерахування яких відбиває принцип наростання труднощів: а) твip-характеристика; б) повідомлення-твір-повідомлення; в) пояснення-твір-пояснення; г) твip-оцінка та ін.

Сучасна методика висуває ряд вимог до написання творів:

теми твopiв повинні викликати інтерес тих, кого навчають, будити їхні думки;

теми повинні бути зрозумілі i посильні для тих, кого навчають;

мовний матеріал, необхідний для написання твору, повинен бути попередньо відпрацьований i т. iн.

Уміння передати у твopi визначену інформацію точно, виразно, емоційно забезпечує визначений мовний матеріал: синонімічна лексика, вставні слова і вирази, однорідні присудки з одним підметом i ін.

Kpiм того, рекомендується навчати чергуванню у творах коротких i довгих речень, що дозволяє зробити письмове висловлення більш динамічним, уникнути монотонності й одноманітності в його побудові.

Величезну роль в навчанні творчого писемного мовлення на середньому етапі відіграє використання ігор. Приклади деяких наведені у додатку.

Скласти розповідь за картинкою також творче завдання, яке потребує від учнів вмінь виразно передати зміст, придумати оригінальний вступ і заключну частину, добрати виразні мовні засоби.

Страницы: 8 9 10 11 12 13 

Нове про педагогіку:

Педагогічні умови навчання дошкільників основам мови образотворчого мистецтва
Аналіз мистецтвознавчої літератури дозволив визначити поняття „мистецтво” та „мова мистецтва”, а також виділити елементи мови, які є спільними для всіх видів образотворчого мистецтва. Так, мистецтво ...

Про підготовку студентів музично-педагогічного факультету у напряму викладання естрадного вокалу у школі
Актуальність проблеми підготовки спеціалістів-викладачів у галузі естрадного співу пояснюється тим, що сьогодні серед школярів різного віку існує міцний потяг до естради. При школах та палацах дитячо ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com