Сучасні помічники вчителя

Педагогіка і освіта » Сучасний педагог » Сучасні помічники вчителя

Сторінка 2

Хід уроку

1. Організаційна частина (перевірка присутніх, перевірка готовності учнів до уроку).

2. Мотивація уроку: Сьогодні на уроці ми ознайомимося з особливостями діяльності вчителя у наш час, проаналізуємо роботу відомих вам викладачів і зробимо висновки, хто може носити високе звання “Сучасний педагог”.

3. Актуалізація знань:

а) пригадайте, будь-ласка, що таке педагогіка;

б) якими були перші педагоги;

в) згадайте видатних педагогів;

г) на вашу думку, яким має бути сучасний вчитель?

4. Вивчення нового матеріалу.

План.

I. Роль педагогіки у процесі виховання.

II. Педагог – професійна діяльність і особистість.

III. Структура педагогічної діяльності.

IV. Інновації в роботі вчителя.

V. Професійна майстерність вчителя сьогодення.

VI. Педагогічні здібності.

VII. Сучасний педагог та його професійний імідж.

VIII. Культура зовнішнього вигляду учителя.

IX. Побудова занять та стосунків з учнями.

X. Самоосвіта в діяльності сучасного педагога.

XI. Сучасні помічники (новітні технології) вчителя.

5. Первинне застосування отриманих знань

а) розкажіть про роль педагога у процесі виховання особистості;

б) перелічіть основні види сучасної педагогічної діяльності;

в) які зміни відбулись в системі освіти у наш час?

г) яким має бути імідж сучасного вчителя?

д) чи відіграє роль зовнішній вигляд вчителя у процесі навчання?

6. Підсумок уроку: мета уроку досягнута, тема розкрита в повному обсязі, учні працювали активно, за роботу поставлено такі оцінки…

7. Домашнє завдання: підготувати доповідь на тему “Сучасний педагог”.

Педагогічна біографія сучасного вчителя індивідуальна. Не кожен і не відразу стає майстром своєї справи. У деяких на це йде багато років. Трапляється, що окремі педагоги, на жаль, так і залишаються в розряді посередніх.

Щоб стати майстром, творцем, вчителю необхідно опанувати закономірностями і механізмами педагогічного процесу. Це дозволить йому педагогічно мислити і діяти, тобто самостійно аналізувати педагогічні явища, розчленовувати їх на складені елементи, осмислювати кожну частину в зв'язку з цілим, знаходити в теорії навчання і виховання ідеї, висновки, принципи, адекватні логіці розглянутого явища; правильно діагностувати явище – визначати, до якої категорії психолого-педагогічних понять воно відноситься; знаходити основну педагогічну задачу (проблему) і способи її оптимального рішення.

Професійна майстерність приходить до того вчителя, що спирається у своїй діяльності на наукову теорію. Природно, що при цьому він зустрічається з рядом труднощів.

Педагогічна майстерність, виражаючи високий рівень розвитку педагогічної діяльності, володіння педагогічною технологією, у той же час виражає й особистість педагога в цілому, його досвід, цивільну і професійну позицію. Майстерність учителя – це синтез індивідуально-ділових якостей і властивостей особистості, що визначає високу ефективність педагогічного процесу.

Сучасний вчитель - це людина, яка виконує різноманітні функції не тільки в школі, а й за її межами. Серед педагогічних функцій одне з важливих місць займає інноваційна. Діяльність вчителя повинна носити не тільки творчий, але й дослідницький характер. Він повинен не тільки знати й уміти застосувати на практиці основні педагогічні теорії, але і творчо їх використовувати, а також прагнути до втілення власних педагогічних ідей.

Страницы: 1 2 

Нове про педагогіку:

Вправи та ігри з профорієнтації
Вправа «Ланцюжок професій» Вправа використовується для розвитку вміння виділяти ять загальне в різних видах трудової діяльності. Дане вміння може виявитися корисним у випадках, коли людина, орієнтуюч ...

Класифікація помилок при перевірці учнівських творів і переказів і виявлення їх причин
Навчання української мови передбачає розвиток навичок письма, написання робіт творчого характеру, серед яких усні й письмові перекази й твори різних типів, стилів і жанрів мовлення. Основними видами ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com