Сучасні помічники вчителя

Педагогіка і освіта » Сучасний педагог » Сучасні помічники вчителя

Сторінка 2

Хід уроку

1. Організаційна частина (перевірка присутніх, перевірка готовності учнів до уроку).

2. Мотивація уроку: Сьогодні на уроці ми ознайомимося з особливостями діяльності вчителя у наш час, проаналізуємо роботу відомих вам викладачів і зробимо висновки, хто може носити високе звання “Сучасний педагог”.

3. Актуалізація знань:

а) пригадайте, будь-ласка, що таке педагогіка;

б) якими були перші педагоги;

в) згадайте видатних педагогів;

г) на вашу думку, яким має бути сучасний вчитель?

4. Вивчення нового матеріалу.

План.

I. Роль педагогіки у процесі виховання.

II. Педагог – професійна діяльність і особистість.

III. Структура педагогічної діяльності.

IV. Інновації в роботі вчителя.

V. Професійна майстерність вчителя сьогодення.

VI. Педагогічні здібності.

VII. Сучасний педагог та його професійний імідж.

VIII. Культура зовнішнього вигляду учителя.

IX. Побудова занять та стосунків з учнями.

X. Самоосвіта в діяльності сучасного педагога.

XI. Сучасні помічники (новітні технології) вчителя.

5. Первинне застосування отриманих знань

а) розкажіть про роль педагога у процесі виховання особистості;

б) перелічіть основні види сучасної педагогічної діяльності;

в) які зміни відбулись в системі освіти у наш час?

г) яким має бути імідж сучасного вчителя?

д) чи відіграє роль зовнішній вигляд вчителя у процесі навчання?

6. Підсумок уроку: мета уроку досягнута, тема розкрита в повному обсязі, учні працювали активно, за роботу поставлено такі оцінки…

7. Домашнє завдання: підготувати доповідь на тему “Сучасний педагог”.

Педагогічна біографія сучасного вчителя індивідуальна. Не кожен і не відразу стає майстром своєї справи. У деяких на це йде багато років. Трапляється, що окремі педагоги, на жаль, так і залишаються в розряді посередніх.

Щоб стати майстром, творцем, вчителю необхідно опанувати закономірностями і механізмами педагогічного процесу. Це дозволить йому педагогічно мислити і діяти, тобто самостійно аналізувати педагогічні явища, розчленовувати їх на складені елементи, осмислювати кожну частину в зв'язку з цілим, знаходити в теорії навчання і виховання ідеї, висновки, принципи, адекватні логіці розглянутого явища; правильно діагностувати явище – визначати, до якої категорії психолого-педагогічних понять воно відноситься; знаходити основну педагогічну задачу (проблему) і способи її оптимального рішення.

Професійна майстерність приходить до того вчителя, що спирається у своїй діяльності на наукову теорію. Природно, що при цьому він зустрічається з рядом труднощів.

Педагогічна майстерність, виражаючи високий рівень розвитку педагогічної діяльності, володіння педагогічною технологією, у той же час виражає й особистість педагога в цілому, його досвід, цивільну і професійну позицію. Майстерність учителя – це синтез індивідуально-ділових якостей і властивостей особистості, що визначає високу ефективність педагогічного процесу.

Сучасний вчитель - це людина, яка виконує різноманітні функції не тільки в школі, а й за її межами. Серед педагогічних функцій одне з важливих місць займає інноваційна. Діяльність вчителя повинна носити не тільки творчий, але й дослідницький характер. Він повинен не тільки знати й уміти застосувати на практиці основні педагогічні теорії, але і творчо їх використовувати, а також прагнути до втілення власних педагогічних ідей.

Страницы: 1 2 

Нове про педагогіку:

Завдання змісту ознайомлення дітей дошкільного віку з величиною предметів
Чому необхідно знайомити дітей з порівнянням величини предметів? Існує думка, що діти приходять до школи з готовими поняттями про величину предметів. На практиці виходить зовсім інша картина. Перш ні ...

Метод експертної оцінки виконання основних технічних прийомів баскетболу
Для заглибленого аналізу ефективності використання експериментальної методики на показники технічної підготовленості була проведена експертна оцінка техніки виконання одного з основних технічних прий ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com