Організація навчально-виховного процесу в групі дітей середнього дошкільного віку

Педагогіка і освіта » Організація навчально-виховного процесу в групі дітей середнього дошкільного віку

Сторінка 7

Психолого-педагогічна характеристика дитини

Для детального дослідження психічного стану дитини, я обрала Панаїда Олексія. Так як при першій зустрічі хлопчик надзвичайно мене вразив своєю поведінкою. Спостерігаючи за Олексієм вже в перші дні помітила, що загальний фізичний розвиток нормальний. Скажу навіть більше, Олексій має яскраво виражені фізичні задатки. Стан здоров’я задовільний. Дитина проживає в повноцінній сім’ї, досить непогане матеріальне забеспечення. Проконсультувавшись з вихователями та за своїми особистими спостереженнями дійшла висновку, що взаємовідносини з батьками в хлопчика досить складні, дитина страждає від нестачі уваги з боку рідних. Для більш детального вивчення взаємовідносин дитини з батьками, я провела з Олексієм досить поширений у психології тест «Малюнок моєї сім’ї». Хочу відмітити, що в малюнках Олексія завжди присутні монстри, причиною цього може бути надмірне переглядання телевізору, мультфілмів або ж дорослих фільмів, які в свою чергу є руйнівними для дитячої психіки і мають негативний вплив на сприйняття дитиною оточуючого світу. Ще одним поясненням присутності чудовиськ в малюнках можуть бути певні переживання дитини, або страх, який переслідує дитину. Досить велике зображення фігур на листі свідчить про внутрішню потребу «збільшитись в ромірі», тобто відчувати себе більш значимим в родині, також тут має місце прихована агресія. Олексій в своєму малюнку використовує в переважній більшості чорний колір, це свідчить про те, що дитина відчуває внутрішнє спустошення, причиною цього може бути відсутність спілкування, емоційного контакту з рідними. Хлопчик зобразив себе біля мами, так як з нею встановлений більш тісний зв’язок. Одною з особистих проблем Олексія є схильність до кражі речей.

Під час спостереження логічним для мене став висновок, що діяльність дитини в сім’ї неорганізована. Аналогічним є і виконання режиму та правил поведінки в сім’ї. Щодо особливостей комунікативних відносин з ровесниками, то хлопчик часто ображає дітей, забираючи іграшки. Пізнавальна активність досить знижена, Олексій майже не ставить запитань. Але досить спотережливий. Розвиток мови відбувається нормально, відповідно віку. Уява розвинена досить добре. За рисами темпераменту Олексій – холерик. Такі діти часто характеризуються підвищеною емоційною реактивністю, часто бувають нетерплячими, запальними та різкими у стосунках. За спрямованістю холерик екстраверт, любить бути в центрі уваги, але в спілкування вимагає щоб все було так, як він того хоче, непоступливий. Всі ці риси в значній мірі притаманні Олексію. Моральні уявлення дитини про те, «що таке добре, а що погано » відсутні. Щодо обдарованості, то хлопчик в майбутньому може досягти значних успіхів в спорті.

Виходячи з вище викладених мною тверджень та припущень, підсумовуючи результати проведених методик щодо вивчення психічного стану Панаїда Олексія, хотілося б дати декілька порад батькам. Адже саме батьки це незмінний авторитет для дитини, саме з батьками малюк постійно знаходиться в тісній емоційній залежності і в більшості саме від батьків і залежить особистісне зростання дитини, засвоєння основних моральних норм та уявлень. Всі переживання та проблеми, які має Олексій можна виправити при умові правильно побудованої психолого-педагогічної роботи. Хлопчик потребує допомоги кваліфікованого психолога, для того щоб побороти всі переживання, які він має на данний час. І звичайно ж невід’ємною частиною є повноцінне спілкування з батьками в сім’ї. Тому задля уникнення подальших, серйозних проблем дитині слід приділяти більше уваги.

Звіт

Я, студентка … , під час проходження педагогічної практики у дитячому закладі освіти № , м. Києва, навчилася застосовувати отримані під час навчання теоретичні знання на практиці з таких дисциплін як: анатомія, фізіологія та гігієна дітей, педіатрія, дошкільна педагогіка, дитяча психологія, фізична культура, англійська мова та інших фахових методик у роботі з дітьми середнього дошкільного віку, групи «Калинка».

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Використання знань про реліктові види рослин на уроках біології
На уроках ботаніки та морфології рослин реліктові види рослин можна застосовувати як навчальний матеріал по таких темах: "Вегетативні органи рослин", зокрема при вивчені будови листків і їх ...

Фактори, що ускладнюють педагогічну працю та знижують її престиж
Все що існує в світі має свій початок: колоски пшениці виростають з маленьких зерняток, яйцеклітина перетворюється в зародок з якого згодом виростає людина. Аналогічна ситуація складається і в житті ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com