Розглянемо, наприклад, систему вивчення графічного редактора Paint для Windows 95.
Завдання учням слід пропонувати не в словесному вигляді, а у вигляді конкретних малюнків, попередньо підготовлених та роздрукованих як дидактичний матеріал.
Такі малюнки відіграють роль орієнтовної основи дій відповідної діяльності. При цьому всі завдання можна поділити на три групи:
завдання на використання одного чи двох конкретних інструментів (без додаткового вказування алгоритму використання малюнка);
завдання на використання кількох інструментів з вказуванням алгоритму виконання;
комплексні завдання на використання кількох інструментів без додаткового уточнення їх назв.
Як свідчить практика, основним методом навчання під час вивчення будь-якого графічного редактора повинен бути метод доцільно дібраних задач та метод демонстраційних прикладів (Додатки).
На початковому етапі ознайомлення з комп’ютером важливим є вивчення програми Paint. Paint є засобом для малювання, за допомогою якого можливо створити прості або складні малюнки. Ці малюнки можна робити чорно-білими або кольоровими та також зберігати їх у вигляді файлів. Створені малюнки можна виводити на друк, використовувати замість фону робочого столу вставляти в інші документи. Paint можна використовувати навіть для перегляду та редагування знятих за допомогою сканера фотографій.
Всім відомо, що сучасну епоху неможливо уявити без широкого використання інформаційно-комунікативних технологій. Щоденно, в усіх сферах діяльності людству доводиться опрацьовувати величезні масиви інформації, і від того, настільки вдало й швидко відбувається цей процес, залежить добробут як окремих особистостей так і добробут цілих країн. Для сучасної людини інформаційна культура входить як до загальної культури людини так і до професійної культури.
Отже, Paint - це графічний редактор, який використовується для зручності виконання завдань, що безпосередньо пов'язані зі створенням малюнку чи будь-якої схеми, що виконується за допомогою графічного редактора. Де створені малюнки можна виводити на друк, та використовувати замість фону робочого столу.
Так що вчіться вивчайте та працюйте.
Завдання 1
Мета: навчитися запускати графічний редактор, ознайомитися з його інтерфейсом, повторити роботу з вказівками меню Файл та Виправлення, вибір кольору для зафарбовування та зафарбовування готових малюнків.
Знайти на комп'ютері файл завдання 1, відкрити його в середовищі графічного редактора, розфарбувати малюнки, що зберігаються у файлі (рис. 1-3), та зберегти їх у файлі з обраним Вами ім'ям. При роботі використовуйте: для фарбування — інструмент Зафарбовувач; для роботи з маленькими деталями — інструмент Масштаб
. Якщо межі елементів містять пропуски, то необхідно ліквідувати їх за допомогою інструмента Олівець
Рис. 1. Рис. 2. Рис. 3.
Завдання 2
Мета: ознайомлення з інструментом лінія.
Намалюйте такі малюнки (рис. 4-10), розфарбуйте їх та кожний з них збережіть під відповідним іменем: цифри, ялинка, собачка, човен, квітка, дах.
Рис. 4. Рис. 5. Рис. 6. Рис. 7.
Нове про педагогіку:
Проектування технологій формування орієнтованої основи діяльності
Проектування технологій формування орієнтованої основи діяльності (ООД) включає вибір типу навчання, його структурних елементів, а також методів і прийомів їхньої реалізації. Відомо три типи навчання ...
Історія розвитку української кераміки
Освоєння людиною глини — першого пластичного і порівняно твердого матеріалу для виготовлення місткостей (посуду) та магічно-ритуальних фігурок — припадає на епоху палеоліту. Гончарне виробництво перв ...