Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Педагогіка і освіта » Робота з програмою Paint » Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Сторінка 5

Розглянемо, наприклад, систему вивчення графічного редактора Paint для Windows 95.

Завдання учням слід пропонувати не в словесному вигляді, а у вигляді конкретних малюнків, попередньо підготовлених та роздрукованих як дидактичний матеріал.

Такі малюнки відіграють роль орієнтовної основи дій відповідної діяльності. При цьому всі завдання можна поділити на три групи:

завдання на використання одного чи двох конкретних інструментів (без додаткового вказування алгоритму використання малюнка);

завдання на використання кількох інструментів з вказуванням алгоритму виконання;

комплексні завдання на використання кількох інструментів без додаткового уточнення їх назв.

Як свідчить практика, основним методом навчання під час вивчення будь-якого графічного редактора повинен бути метод доцільно дібраних задач та метод демонстраційних прикладів (Додатки).

На початковому етапі ознайомлення з комп’ютером важливим є вивчення програми Paint. Paint є засобом для малювання, за допомогою якого можливо створити прості або складні малюнки. Ці малюнки можна робити чорно-білими або кольоровими та також зберігати їх у вигляді файлів. Створені малюнки можна виводити на друк, використовувати замість фону робочого столу вставляти в інші документи. Paint можна використовувати навіть для перегляду та редагування знятих за допомогою сканера фотографій.

Всім відомо, що сучасну епоху неможливо уявити без широкого використання інформаційно-комунікативних технологій. Щоденно, в усіх сферах діяльності людству доводиться опрацьовувати величезні масиви інформації, і від того, настільки вдало й швидко відбувається цей процес, залежить добробут як окремих особистостей так і добробут цілих країн. Для сучасної людини інформаційна культура входить як до загальної культури людини так і до професійної культури.

Отже, Paint - це графічний редактор, який використовується для зручності виконання завдань, що безпосередньо пов'язані зі створенням малюнку чи будь-якої схеми, що виконується за допомогою графічного редактора. Де створені малюнки можна виводити на друк, та використовувати замість фону робочого столу.

Так що вчіться вивчайте та працюйте.

Завдання 1

Мета: навчитися запускати графічний редактор, ознайомитися з його інтерфейсом, повторити роботу з вказівками меню Файл та Виправлення, вибір кольору для зафарбовування та зафарбовування готових малюнків.

Знайти на комп'ютері файл завдання 1, відкрити його в середовищі графічного редактора, розфарбувати малюнки, що зберігаються у файлі (рис. 1-3), та зберегти їх у файлі з обраним Вами ім'ям. При роботі використовуйте: для фарбування — інструмент Зафарбовувач; для роботи з маленькими деталями — інструмент Масштаб. Якщо межі елементів містять пропуски, то необхідно ліквідувати їх за допомогою інструмента Олівець

Рис. 1. Рис. 2. Рис. 3.

Завдання 2

Мета: ознайомлення з інструментом лінія.

Намалюйте такі малюнки (рис. 4-10), розфарбуйте їх та кожний з них збережіть під відповідним іменем: цифри, ялинка, собачка, човен, квітка, дах.

Рис. 4. Рис. 5. Рис. 6. Рис. 7.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Соціально-педагогічна та психологічна допомога підліткіа з розумовою неповносправністю в руслі релігійного виховання
Цінності буття людини представлені у всьому комплексі гуманітарного знання, зокрема богословського. Християнська антропологія – це як граничне одкровення про сутність людини. Психологічна антропологі ...

Досвід роботи вчителя фізичної культури
Педагоги й лікарі визначають недостатність руху, коли йдеться про руховий режим школярів. Протягом дня школярі сидять за партою в класі, біля телевізора, виконуючи домашні завдання і читаючи, від 5,5 ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com