Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Педагогіка і освіта » Робота з програмою Paint » Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Сторінка 5

Розглянемо, наприклад, систему вивчення графічного редактора Paint для Windows 95.

Завдання учням слід пропонувати не в словесному вигляді, а у вигляді конкретних малюнків, попередньо підготовлених та роздрукованих як дидактичний матеріал.

Такі малюнки відіграють роль орієнтовної основи дій відповідної діяльності. При цьому всі завдання можна поділити на три групи:

завдання на використання одного чи двох конкретних інструментів (без додаткового вказування алгоритму використання малюнка);

завдання на використання кількох інструментів з вказуванням алгоритму виконання;

комплексні завдання на використання кількох інструментів без додаткового уточнення їх назв.

Як свідчить практика, основним методом навчання під час вивчення будь-якого графічного редактора повинен бути метод доцільно дібраних задач та метод демонстраційних прикладів (Додатки).

На початковому етапі ознайомлення з комп’ютером важливим є вивчення програми Paint. Paint є засобом для малювання, за допомогою якого можливо створити прості або складні малюнки. Ці малюнки можна робити чорно-білими або кольоровими та також зберігати їх у вигляді файлів. Створені малюнки можна виводити на друк, використовувати замість фону робочого столу вставляти в інші документи. Paint можна використовувати навіть для перегляду та редагування знятих за допомогою сканера фотографій.

Всім відомо, що сучасну епоху неможливо уявити без широкого використання інформаційно-комунікативних технологій. Щоденно, в усіх сферах діяльності людству доводиться опрацьовувати величезні масиви інформації, і від того, настільки вдало й швидко відбувається цей процес, залежить добробут як окремих особистостей так і добробут цілих країн. Для сучасної людини інформаційна культура входить як до загальної культури людини так і до професійної культури.

Отже, Paint - це графічний редактор, який використовується для зручності виконання завдань, що безпосередньо пов'язані зі створенням малюнку чи будь-якої схеми, що виконується за допомогою графічного редактора. Де створені малюнки можна виводити на друк, та використовувати замість фону робочого столу.

Так що вчіться вивчайте та працюйте.

Завдання 1

Мета: навчитися запускати графічний редактор, ознайомитися з його інтерфейсом, повторити роботу з вказівками меню Файл та Виправлення, вибір кольору для зафарбовування та зафарбовування готових малюнків.

Знайти на комп'ютері файл завдання 1, відкрити його в середовищі графічного редактора, розфарбувати малюнки, що зберігаються у файлі (рис. 1-3), та зберегти їх у файлі з обраним Вами ім'ям. При роботі використовуйте: для фарбування — інструмент Зафарбовувач; для роботи з маленькими деталями — інструмент Масштаб. Якщо межі елементів містять пропуски, то необхідно ліквідувати їх за допомогою інструмента Олівець

Рис. 1. Рис. 2. Рис. 3.

Завдання 2

Мета: ознайомлення з інструментом лінія.

Намалюйте такі малюнки (рис. 4-10), розфарбуйте їх та кожний з них збережіть під відповідним іменем: цифри, ялинка, собачка, човен, квітка, дах.

Рис. 4. Рис. 5. Рис. 6. Рис. 7.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Засоби організації процесу навчання
Рівність доступу до якісної освіти будь-якого рівня, можливість закінчення навчання без жодних перешкод, пов’язаних із матеріальних чи соціальних становишем, забеспечення якості освіти – невід’ємні а ...

Методика аналізу художніх творів різних жанрів на уроках образотворчого мистецтва
Образотворче мистецтво має багато художніх творів різних жанрів, які аналізуються на уроках. Під час бесід аналітичний розбір творів не повинен ускладнювати процес постійного сприймання. Школярів слі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com