Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Педагогіка і освіта » Робота з програмою Paint » Методика ознайомлення учнів з графічним редактором

Сторінка 11

А тепер я відкрию вам свій малюнок в графічному редакторі Paint.

Розгляньте ці листочки. Якої вони форми? Зараз підійдіть до комп'ютера. Я вам покажу, як виконувати малюнок листочка. На панелі інструментів вибираємо олівець. Спочатку малюємо стебло листочка, а потім, відступивши 2 см від кінця стебла, малюємо форму листочка. Так як листочки восени різного кольору, наші листочки розмалюємо червоним, жовтим, зеленим кольорами. Для цього вибираємо на панелі інструментів заливку, потім колір, яким будемо малювати і замальовувати листочок.

Тепер сідайте за свої робочі місця, перед вами лежить зразок листочка,який ви повинні малювати. Ваше завдання розфарбувати листочки.

VI. Робота в зошитах

Відкриваємо свої зошити і записуємо:

16 вересня Класна робота Процесор - мозок комп'ютера, в якому зберігається інформація. Модем - прилад для зв'язку комп'ютерів між собою за допомогою телефонної сітки.

VII. Оцінювання знань учнів на уроці

VIII. Підсумок уроку

Що нового ви дізнались на уроці?

З якими новими поняттями ви познайомилися?

Хто скаже, що таке модем, сканер?

Покажіть, де ставиться диск, дискета? Чи сподобався вам урок?

Тема. Виконавець. Зразок виконавця з інформаційними технологіями.

Розмальовування комп'ютерних малюнків. Робота в клавіатурному тренажері "Baby Type 2000 ".

Мета. Ознайомити дітей з інформаційними технологіями, дати поняття терміну "виконавець"; навчити створювати алгоритмічні команди виконавцю; повторити набуті знання про зовнішні пристрої комп'ютера, пристрої для вводу інформації; розвивати спостережливість, увагу та вміння слухати; формувати комп'ютерну грамотність.

Обладнання. Наочність-малюнки на види інформації, CD-R "Мир информатики", клавіатурний тренажер "Baby Type 2000"

Література. Науково-методичний журнал "Початкова школа" № 11 2002р.

Хід уроку

I. Організаційна частина

II.Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда.

Діти, назвіть складові комп'ютера.

Що таке сканер?

Які бувають види інформації?

Як називається процес вводу інформації в комп'ютер?

2. Практичне розпізнання учнями малюнків на види інформації.

- Подивіться на ці малюнки. Який це вид інформації?(Показую декілька малюнків на різні види інформації)

III. Вивчення нового матеріалу

Діти, як ви вважаєте, для кого складають правила і плани?

Хто їх буде виконувати? (Людина-виконавець).

Виконавець - це людина, тварина чи машина, які розуміють та уміють точно виконувати плани чи накази.

За допомогою чого ми даємо вказівку на виконання певної роботи?(Команди).

Команда - це вказівка виконавцю на виконання певного завдання. Для кожного виконавця вибрана система команд. Вони є різними для різних виконавців. Система команд виконавців — це набір команд, які він може виконати.

- Діти, давайте попробуємо скласти алгоритми команд для автомобіля.

- Як ви вважаєте: чим відрізняється машина-виконавець від людини-виконавця?

Людина може мислити. Вона сама приймає рішення, а машина може виконати лише ті команди, які для неї підібрала людина.

IV. Фізкультхвилинка

Як ви можете задати команди для комп'ютера? Для цього створений спеціальний транспортер. Транспортер - це приклад учнівського виконання, який має свої системи команд. І цей транспортер спеціально придуманий для тебе. На заводах справжні виконавці перевозять вантаж із цехів на склади. Ти можеш давати виконавцю команди, складаючи спеціальний план, а потім дивитись, як він їх виконує, ще можеш виділити із плану зайві команди чи добавити.

Страницы: 6 7 8 9 10 11 12

Нове про педагогіку:

Історія розвитку портретного жанру
Портрет як самостійний жанр мистецтва виник тоді, коли людина стала усвідомлювати себе самостійною особою. В давнину людина була частиною цілого, частиною суспільства, йому вона підпорядковувала влас ...

Підходи, принципи та методи дослідження проблеми престижу та характеру педагогічної праці
Будь яке дослідження потребує використання інструментарію, який допомагає всебічно пізнати проблему. У зв’язку з цим спробуємо визначити ті підходи, принципи та методи, які необхідні для вичення проб ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com