Використання таблиць як наочність у третьому класі

Педагогіка і освіта » Специфіка використання наочності в період навчання грамоти » Використання таблиць як наочність у третьому класі

Сторінка 3

Поступово опрацювавши з учнями всі графи таблиці, під кінець вивчення дієслова при морфологічному розорі варто використати таблицю в цілому.

Крім того, таблиця допомагає третьокласникам глибше усвідомити граматичну суть частини мови їх системні ознаки і взаємозв’язки.

На уроках мови в третьому класі, крім того, можна використати такі види унаочнення:

наочність предмета, природа (квіти, листок)

наочність ілюстративна (картини, фотографії)

наочність схематична (схеми, таблиці, моделі)

Вибір навчального приладдя залежить від змісту начального матеріалу, його об’єму, а також від необхідності урізноманітнювати методичні прийоми. Використання наочності на уроці пожвавлює, навчальний процес, створює можливості для розвитку творчої уяви учня, викликає зацікавленість навчальним матеріалом.

Предметна наочність може бути використана в третьому класі під час пояснення суфікса. Наприклад: вчитель показує дітям лист, діти називають його і записують слово на дошці, потім менший листок, потім дрібненьке листячко. В результаті на дошці з’являється ряд споріднених слів, в яких виділяються корінь лист.

Під час вивчення споріднених слів, кореня слова, закінчення та суфікса можна використати таблиці, на яких під малюнками написані слова або речення, а також записані правила.

Ось зразки таких таблиць:

Споріднені слова

Підпис: малстіл

Підпис: малстолик

Зима, зимонька, взимку, зимовий, зимувати.

Дерево, деревце, деревина, задерев’янів.

Корінь слова

На узліссі стоїть старий дуб.

Ми посадили молодий дуб.

Спільна частина споріднених слів називається коренем слова.

Закінчення слова

Я люблю море.

Морем плив корабель.

На морі знялася буря.

Змінна частина слова називається закінченням.

Суфікс

сад

садок

садівник

За малюнками проводиться бесіда, читаються речення та формулюється правило. Таку табличку можна лишити на певний час у класі, поки учні твердо засвоять даний матеріал.

Схеми і таблиці дають можливість шляхом порівняння і засвоїти певний граматичний матеріал чи правило. Такі схеми в третьому класі можна використовувати під час вивчення нового матеріалу, повторення вивченого в попередніх класах, під час закріплення. Так під час вивчення тем "Апостроф після префіксів", "Ненаголошені голосні е, и в корені слова", "Складні слова" можна використати, наприклад, такі схеми і таблиці:

Апостроф після префіксів

з’їсти

під’їхати

поїсти

заїхати

Така наочність допомагає учням зрозуміти і засвоїти виучуваний матеріал, пожвавлює урок.

Об’єктом дослідження є процес використання наочності у початкових класах.

Предмет дослідження - наочність як основній вид у початкових класах.

У процесі дослідження про наочність у початкових класах.

Страницы: 1 2 3 

Нове про педагогіку:

Застосування методу проекту за програмою «INTEL. Навчання для майбутнього» під час використання самостійної роботи на уроках української мови у початкових класах
Сучасна освіта вимагає нових підходів до організації навчального процесу, в центрі якого повинна бути особистість – творча, мисляча, розкомплектована. Початкова школа теж поступово стає особистісно з ...

Класно-урочна система організації навчання, урок як основна форма організації навчального процесу
Класично-урочна система є чи не найважливішим класичним винаходом у дидактиці. З часів Яна Амоса Коменського, якого справедливо вважають її творцем, класно-урочна система вже 350 років панує як форма ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com