8. Намагайтесь завжди бути готовими знайти час для спілкування з підлітком.
Життя підлітків настільки нестабільне та бурхливе, що вашій дитині в будь-який момент може знадобитись ваша допомога і підтримка.
9. Заохочуйте позитивні якості підлітка, намагайтесь їх закріпити.
10. Стимулюйте заняття фізичними вправами і заохочуйте будь-які захоплення спортом.
Розроблені на основі вивчення рівнів сформованості культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі практичні рекомендації покликані підвищити рівень культури міжособистісних взаємин, а також сприяти налагодженню психологічного контакту, морально-психологічної атмосфери, підвищенню культури спілкування та організації спільної рекреаційно-дозвіллєвої діяльності батьків і підлітків.
Отже, для культури міжособистісних взаємин характерна діалектична єдність зовнішньої та внутрішньої зумовленості формування й розвитку особистості. Знання системи взаємин особистості зі світом, зокрема міжособистісних взаємин у сім’ї, спілкування з однолітками, стосунки з учителями, та умов їх налагоджування, дає змогу цілеспрямовано керувати процесами духовного, культурного, морального розвитку особистості, практично впроваджувати зміст, форми і методи виховання культури міжособистісних взаємин.
Початок статевого дозрівання, а також пов’язані з ним бурхливий розвиток і перебудова всіх органів, тканин і систем організму ми визначаємо як умови, що є необхідними, але недостатніми для повноцінного психічного розвитку, а тільки які впливають на особливості його протікання у підлітків. Не менш важливим фактором розвитку особистості підлітка є його власна соціальна активність, спрямована на засвоєння певних соціальних взірців і цінностей, на побудову взаємин із дорослими та ровесниками, на самого себе (проектування своєї особистості і свого майбутнього).
Запорукою успішності виховання взаємин батьків і підлітків також є напрацювання ефективних форм і методів роботи, які сприяють кращому взаєморозумінню між вчителями і батьками, дітьми і дорослими, формують єдину спільну шкільно-сімейну систему впливу на дитину.
Дані дослідження, проведеного нами загальноосвітньому навчальному закладі, дали змогу сформулювати висновок про необхідність поглибленої роботи педагогічного колективу в напрямі оволодіння підлітками знаннями про основні правила та принципи культури батьківсько-дитячих взаємин, збагачення учнями досвіду культури взаємин з батьками.
За результатами проведеного дослідження був розроблений соціально-педагогічний проект метою якого є підвищення рівня культури міжособистісних взаємин підлітків та їх батьків, а також підготували методичні поради для батьків, у чиїх сім'ях виховуються підлітки щодо налагодження взаєморозуміння та підвищення культури взаємовідносин з ними.
Розроблений нами проект також покликаний прийти на поміч батькам, в чиїх сім'ях зростають підлітки, адже він надає не лише цінну практичну інформацію про особливості спілкування та налагодження взаємовідносин з підлітками, а також дає змогу взяти участь у спільній культурно-дозвіллєвій діяльності, що, безперечно зближує і сприяє встановленню позитивної міжособистісної комунікації, безпосереднього міжособистісного контакту та продуктивної співпраці в різних видах спортивно-рекреаційної та культурно-дозвіллєвої діяльності.
Нове про педагогіку:
Наука як інструмент організації ШIС
Еволюція та прогресування людини завжди стимулювалось спробою пізнати закономірності навколишнього середовища та визначити своє місце й значення в ньому. Якщо Людина знаходила (чи знаходить) відповід ...
Екологічне навчання молодших школярів із
застосуванням календаря
Джерелом екологічної свідомості, звичайно, є виховання. Екологічне знання, що інтегрує в собі інформацію про природу як цінність, є обов'язковим для формування екологічної культури. Воно має структур ...