Практичні рекомендації з метою забезпечення ефективності виховання культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі

Педагогіка і освіта » Культура взаємин батьків і підлітків в сім’ї і школі » Практичні рекомендації з метою забезпечення ефективності виховання культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі

Сторінка 2

9. Не уникайте своїх батьків.

Найстрашніше, що відчувають батьки підлітків – своє повне незнання того, чим живе їхня дитина, як проводить свій вільний час та що її турбує. Тому не уникайте їхніх запитань намагайтесь спокійно, в коректній формі дати відповідь на їхнє запитання, не замикайтеся в собі, адже ніякі музика, фільми чи навіть друзі не зможуть настільки щиро вас підтримати.

10. Контролюйте власні емоції.

Різка зміна настрою, коливання емоційного стану, часте відчуття пригніченості та вибухи гніву – це все прояви фізіологічних змін, що активно відбуваються у вашому організмі. І хоча керувати цими процесами неможливо, можна старатись контролювати свою поведінку та бурхливі прояви емоцій, застосовуючи при цьому вольові зусилля, для того, щоб безпричинно не образити близьких для вас людей.

Поради батькам:

1. Цікавтесь тим, що подобається вашій дитині.

Для підлітка дуже важливо відчувати, що батьки не осуджують і не критикують його захоплень. Тому варто в ненав'язливій формі дізнатись, чим цікавиться та захоплюється підліток і намагатися всіляко підтримувати та сприяти розвитку його інтересу.

2. Контролюйте, не обмежуючи.

Багато підлітків активно суперечать правилам і обмеженням. Вони думають, що достатньо дорослі, що можуть самі про себе подбати. Хоча це почасти й так, підліткам усе ще потрібні обмеження. З новими можливостями і бажаннями вони можуть заподіяти собі значної шкоди, якщо не будуть стримувати себе з усією відповідальністю.

3. Свобода + відповідальність.

Дайте зрозуміти вашій дитині, що у нього або у неї буде більше свободи, але при цьому на них буде покладено більше відповідальності.

3. Спілкуйтеся щодня.

Щоденне спілкування є важливим для підтримки відкритих, довірливих стосунків між вами. Ваша дитина буде більше довіряти вам, якщо ви будете спілкуватися з нею щодня. Довіра до будь-кого полягає в практиці. Вона може бути побудована тільки на багатозначних відносинах, які супроводжуються активним спілкуванням. І, хоча підліток може всіляко демонструвати своє категоричне небажання спілкуватись, бути замкнутим чи агресивним, все-одно воно дуже йому потрібне.

4. Вчіться розуміти світ, в якому живе підліток.

Це дуже непросто, проте досягти взаєморозуміння з підлітком не можливо, не розуміючи світу в якому він (вона) живе: цінностей, поглядів, переконань, уподобань, хобі, мрій, планів на майбутнє тощо. Тому вивчайте свою дитину: щоденно спостерігайте за її настроєм, поведінкою, уважно вислуховуйте кожного разу, коли підліток звернеться з якимось питанням.

5. Завжди підбадьорюйте підлітка.

Впевненість проявляється тоді, коли тобі кажуть: «Я знаю, ти можеш це зробити! Ти це зробив! Приголомшливо!». Немає такого скромного успіху, який не заслуговував би похвали. Але це не означає, що слід струшувати повітря удаваним «ура» і не слід критикувати. Критику потрібно поєднувати з похвалою і практичною порадою.

6. Не варто пред'являти підліткові занадто багато претензій і перекладати на нього свої очікування.

Це не означає, що потрібно не пред'являти підлітку жодних претензій та вимог. Вони, безперечно, повинні бути, проте, лише необхідні й такі, що є прийнятними та посильними для підлітка.

7. Терпляче і уважно вислуховуйте підлітка: якщо він здатний розповідати про свої проблеми, значить він вважає, що вам можна довіритись і звернутись за підтримкою.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Особливості змісту використання ідей вальдорфської педагогіки у сучасних школах
Стрижнем вальдорфської педагогіки є свобода, але не в значенні асоціальності людини. Вальдорфська школа не орієнтує дітей у виборі світогляду, конкретної "контр-культури", а допомагає їм ві ...

Зміст екологічної освіти
Екологічне виховання - складова частина морального виховання. Тому під екологічним вихованням треба розуміти єдність екологічного свідомості і поведінки, гармонійного з природою. На формування еколог ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com