Практичні рекомендації з метою забезпечення ефективності виховання культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі

Педагогіка і освіта » Культура взаємин батьків і підлітків в сім’ї і школі » Практичні рекомендації з метою забезпечення ефективності виховання культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі

Сторінка 1

Вивчивши рівні сформованості культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі ми розробили практичні рекомендації підліткам та батькам з метою забезпечення підвищення рівня культури міжособистісних взаємин.

Поради для підлітків:

1. Розповідайте батькам про свої справи.

Звичайно, ви маєте право на особисте життя. І ніхто не може в нього втручатись. Проте не забувайте, що для того, щоб зрозуміти вас, батькам потрібно принаймні знати, чим ви цікавитесь і з ким спілкуєтесь.

2. Руйнуйте батьківські страхи.

Батькам часто дуже складно зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною у підлітковому віці. Тому, вони, самостійно намагаючись знайти відповіді на велику кількість питань, мимоволі починають навіювати собі тривогу і страх, малювати в уяві жахливі картини підліткового дозвілля. Щоб цього уникнути, просто намагайтесь спокійно пояснити батькам, чим цікавитесь і що вас турбує. Хай мама і тато переглядають з вами молодіжні передачі, читають музикальні дайджести, молодіжні журнали, слухають музику.

3. Цікавтеся справами своїх батьків.

Цікавтесь, як почуваються батьки, як їхні справи на роботі і т. ін. Чим дорослішими ви стаєте, тим більше батьки переживають ваше віддалення від сім’ї. Вони бояться стати непотрібними. Приділяйте бесідам з батьками хоча б півгодини на день.

4. Радьтеся з батьками.

Батькам дуже важливо відчувати, що вони потрібні своїй дитині. І особливо гостро ця потреба проявляється саме тоді, коли діти досягають підліткового віку, коли емоційна дистанція між батьками і підлітками стрімко збільшується.

5. Продумуйте, що і в якій формі говорити своїм батькам.

Пам'ятайте: батьки – не група ровесників чи друзів, і тому, одна і та ж фраза, сказана друзям і батькам може бути дуже по-різному сприйнята. Старайтесь повністю виключити сленг (особливо різкі, брутальні висловлювання), ненормативну лексику, жаргонізми тощо.

Також не варто розповідати про негідні вчинки своїх друзів з метою презентувати себе з кращої сторони. Батьки почнуть ще більше за вас хвилюватися і контролювати, бажаючи ізолювати від «поганої компанії».

6. Не вимагайте самостійності – виявляйте її.

Доведіть справами, що ви – доросла, достойна довіри людина. Тримайте своє слово. Домовтесь: «Буду о 9.00», прийдіть за дві хвилини до дев’ятої, – батьки будуть щасливими. Візьміть на себе частину домашніх обов’язків.

Якщо людина поводиться як доросла, до неї і ставляться відповідно.

7. Не висловлюйте зневаги до думки батьків.

Використовуйте займенник «я», «мене» для вираження своїх почуттів, оскільки використання «ти» або «ви», звучатиме категоричніше. Наприклад, замість «Ти постійно нагадуєш мені про мої домашні обов'язки в середу, коли ти знаєш, що у мене багато задано додому» скажіть «Мене пригноблює постійне нагадування про це, у мене сьогодні багато домашнього завдання. Я можу зробити те, що ти мене просиш завтра»?

8. Спробуйте знайти заняття, яке було б однаково цікавим і вам, і вашим батькам.

У підлітковому віці це доволі непросто, проте можливо. Подумайте, яке із ваших улюблених занять могло б зацікавити батьків, можливо, їхні інтереси у підлітковому віці були схожими на ваші, проте ваші – модернізованіші та різнобічніші. Спільна діяльність не лише зближує людей, а й дає змогу відчути неповторний «командний дух», який у міжособистісних відносинах є надзвичайно важливим.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Здоров'язберігаючі технології та сучасна система освіти
В умовах, коли освіта стала загальною, а професія викладача масовою, надіятися на індивідуальну майстерність педагога стає все складніше. Тому зараз педагоги та методисти ведуть активні пошуки дидакт ...

Організація групової роботи на уроках біології у 8 класі
Роботу в групах варто використовувати для вирішення складних проблем, що потребують колективного розуму. Якщо витрачені зусилля й час не гарантують бажаного результату, краще вибрати парну роботу або ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com