Використання інноваційних методів навчання при вивченні теми "Вади розвитку"

Педагогіка і освіта » Використання інноваційних методів навчання при вивченні теми "Вади розвитку"

Сторінка 3

А з яким задоволенням переглядають документальні кадри з фільму „Жизнь до рождения” !

Потік інформації даної теми дуже великий, тому проводжу закріплення після вивчення кожного питання ставлячи запитання ( чому?, як Ви думаєте .?, доведіть і ін.)

1. Яка відмінність вад розвитку від каліцтва?

2. Втрата ока – це вада чи каліцтво?

3. Вивих кінцівки при пологах - це .

4. Наведіть свої приклади каліцтва ( збитий ріг, відкушене вухо .)

Під час закріплення використав також матеріали з медичної літератури Було прочитано коротенькі замітки з преси ( Людина – рогоносець, Жінка – свиня, Баранячий ріг, Голова –паразит, Тіло –паразит, Маша і Даша, Сіамські близнюки). Студенти не тільки визначали де вади, а де каліцтво, але і між ними розгорнулася гостра дискусія активність була висока. Кожен з виступаючих доводив свою правоту і точку зору.

Закріплення проводилось різними традиційними і інноваційними методами. Це закріплення шляхом запитань-відповідей, робота з комп'ютером, з макропрепаратами, сухими препаратами, а також тестова перевірка знань. Тестування – це метод педагогічної діагностики. Моєю метою, проводячи тестування, було встановити рівень засвоєння даної теми на занятті. При складанні застосував тестові завдання:

закритої форми;

відкритої форми;

на відповідність.

Тестові завдання закритої форми з альтернативним вибором – це вибір однієї з двох відповідей. Найчастіше у формі відповіді „так –ні”. Наприклад: чи правильне твердження, що ацефалія – відсутність мозку у новонародженого?

Тестові завдання відкритої форми являють собою сукупність завдань з вільно конструйованою відповіддю. У таких завданнях на відповіді не накладаються ніякі обмеження.

Тестові завдання на відповідність – це сукупність завдань, в яких пропонується відновити відповідність між елементами двох стовпчиків, одним з яких є стовпчик відповідей. Стовпчик, з якого вибираються відповіді, найчастіше довший, ніж перший список, щоб зменшити вірогідність випадкового угадування.

Наприклад:

1. Гіпогенезія а) в одного індивідума є чоловічі і

жіночі статеві органи

2. Персистування б) недорозвинення органів, або частин тіла

3. Монорхізм в) злиття двох очей в одне око

4. Краніопат г) при гіперфункції гіпофіза у тварин

спричиняє великий ріст

5. Гігантизм д) збереження тих частин тіла, які на момент

народження зникають

6. Циклопія е) близнюки, з’єднані головою

7. Гермафродит є) відсутність сім’яника при народжені

ж) народження плоду без кінцівок

Із відповідей студентів під час закріплення, а також тестової перевірки було встановлено, що студенти дану тему засвоїли добре.

Хочу сказати, що лекція мала виховний характер. Звернено увагу студентів на те, що виродливість ще до кінця не вивчена як у тварин, так і у людей. Головною причиною катастроф тіла є негативний вплив навколишнього середовища, ліків. А це в свою чергу наносить економічні збитки господарствам. Для людей однією з причин виродливості є дія алкоголю і наркотичних речовин. Тому, як майбутнім спеціалістам, потрібно грамотно використовувати ліки, бережно відноситися до навколишнього середовища, гуманно відноситись до хворих тварин, вести розумний спосіб життя.

Страницы: 1 2 3 

Нове про педагогіку:

Мистецтво України ХVII – XVIII ст. ст. в змісті навчальної програми шкільного курсу художньої культури
Вивчення художньої культури в загальноосвітній школі полягає в особистому художньо-естетичному розвитку учнів, формуванні у них світоглядних орієнтацій і компетенцій у сфері художньої культури, вихов ...

Гнучке навчання як поступовий перехід до дистанційного навчання
В умовах зростання кількості охочих здобути освіту чи перекваліфікуватися без відриву від виробництва більш перспективним автор вважає гнучке навчання, як поєднання традиційного із сучасними технолог ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com