Методика підготовки лекційного заняття по темі “Особливості обліку інших зовнішньоекономічних операцій”

Педагогіка і освіта » Методика підготовки і проведення лекції на тему: "Особливості обліку інших зовнішньоекономічних операцій" » Методика підготовки лекційного заняття по темі “Особливості обліку інших зовнішньоекономічних операцій”

Сторінка 5

4. Облік реекспортних та реімпортних операцій

Реекспорт товарів означає продаж іноземним суб'єктам господарської діяльності та вивезення за межі України товарів, що були раніше імпортовані на територію України.

У цьому випадку імпортні товари можуть завозитись до України; перебувати в Україні транзитом або експортуватись ними без завезення до України при реалізації їх на міжнародних аукціонах. Организация letbefit.ru. Диетической еда с доставкой в СПб.

При ввезенні іноземних товарів на митну територію України, заявлених митним установам як реекспорт, податок на додану вартість та акцизний збір сплачується шляхом видачі простого векселя, взятого на облік митними органами з відстроченням платежу на термін УО календарних днів з дати митного оформлення ввізної ВМД на умовах податкового кредиту.

Реекспорт таких товарів повинен здійснюватися не пізніше як за 90 календарних днів з дати митного оформлення ввізної ВМД.

Підставою для митного оформлення товарів, що ввозяться для реекспорту, є подання декларантом митниці простого векселя з відстроченням платежу, взятого на облік податковою установою.

Якщо митним органом не було заявлено, що товари ввозяться для реекспорту, або був заявлений інший їх обсяг, чи вони не були реекспортовані протягом 90 днів, то податок на додану вартість та акцизний збір підлягає сплаті до бюджету на підставі митної вартості таких товарів з урахуванням фактично сплачених сум мита та митних зборів.

При здійсненні реекспорту імпортних товарів, які не піддавались на території України переробленню (обробленню і перебувають у такому самому стані, як і на момент ввезення), податок на додану вартість та акцизний збір, якщо вони були сплачені до бюджету, підлягають відшкодуванню податковими установами.

Таким чином, існують різні ситуації здійснення реекспортних операцій.

По-перше, це використання традиційних організаційних форм торгівлі на зовнішньому ринку, таких, як міжнародні біржі та аукціони.

По-друге, ситуація вимушеного експорту може виникнути в процесі призупинення нормального ходу зовнішньоторговельної операції у випадку відмови покупця оплатити товар у момент прибуття його в порт призначення або банкрутства покупця, що проголошено під час доставки товару.

По-третє, реекспорт виступає також складовою більш складної зовнішньоторговельної операції, наприклад, при реалізації великих проектів будівництва за кордоном, які потребують закупівель окремих видів матеріалів та комплектного обладнання в третіх країнах, минаючи ввезення його в країну експортера.

У зв'язку з різними методами здійснення реекспортних операцій розрізняють різний порядок ведення бухгалтерських записів (табл. 26)

Реекспорт прямого відвантаження

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

дебет

кредит

1. Відкрито з поточного рахунка в банку акредитив для розрахунку з іноземним постачальником

314

312

2. Прийнято на облік імпортний товар від постачальника

281

632

3. Передано імпортний товар на реекспорт

282

281

4. Списано реекспортний товар у реалізацію

902

282

5. Отримано кошти від іноземного покупця ре експортного товару на транзитний валютний рахунок підприємства

314

702

Реімпорт - це ввезення товару, раніше вивезеного з митної території України.

Реімпорт включає:

ввезення з-за кордону раніше вивезених вітчизняних товарів, що не підлягали там переробці;

товари, що повертаються в країну у випадку не продажу їх на аукціонах з консигнаційних складів; товари, забраковані покупцем.

Реімпортна операція є експортною операцією, яка не відбулась. Основна ознака такої операції - перетин товаром кордону своєї держави двічі.

Моментом вивезення (експорту) є день прийняття декларації або день перетину кордону України, а момент ввезення (реімпорту) - день прийняття останнього документа, необхідного для митних цілей.

Бухгалтерський облік реімпортних операцій відображений в табл.27.

Бухгалтерський облік реімпортних операцій

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

дебет

кредит

1. Відображено облікову вартість відвантаженого товару

902

28

2. Відвантажено товар на експорт за контрольною вартістю

362

702

3. Нараховано й оплачено витрати з транспортування товару до прикордонного пункту України

93

685

685

311

4. Нараховано експортне мито та митні збори

93

642

5. Списано витрати з перевезення товару за кордон

93

312

6. Повернуто товар в Україну із складу з – за кордону як реімпортний (методом “червоного сторно”)

902

28

7. Списано контрактну вартість товару (методом “червоного сторно”)

362

702

8. Списано витрати з доставки товару до прикордонного пункту України

28

312

9. Нараховано і сплачено мито і митні збори

28

642

642

311

10. Оплачено витрати з доставки ре імпортного товару до підприємства

28

311

11. Списано витрати з експорту товару

791

93

12. Сплачено експортне мито, раніше нараховане на рахунок митного органу, повернуто митним органом підприємству

642

311

716

642

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Авторські пропозиції та їх результативність
Дидактичні ігри бажано широко використовувати як засіб навчання, виховання і розвитку школярів. У будь-якій грі розвивається увага, спостережливість, кмітливість. Сучасна дидактика, звертаючись до іг ...

Аналіз психолого – педагогічної літератури в дослідженні теми
У науковій літературі дуже небагато робот про іграшки. А тих, які зачіпають педагогічний і психологічний аспекти іграшок, ще меньше. У 60-х роках XIX сторіччя Костянтин Дмитрович Ушинській (1824—1870 ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com