Наука і освіта в Польщі

Педагогіка і освіта » Наука і освіта в Польщі

Останні десять років система освіти Польщі розвивається швидкими темпами у порівнянні з іншими європейськими країнами. Кількість вищих навчальних закладів і кількість студентів стрімко зростає.

Польські традиції освіти беруть початок у 14 сторіччі. У Польщі знаходиться багато найстаріших університетів Європи, серед яких і Ягелонський університет (1364 рік).

Варшавський університет займає перше місце у рейтингу серед міжнародних IT (Top Coder).

Усі ведучі університети Польщі пропонують програми навчання на англійській мові, включаючи медицину, технічні і гуманітарні науки, бізнес і фінанси. Польща є активним учасником Болонського процесу.

У Польщі нараховується 310 приватних університетів і коледжів і 138 державних вищих навчальних закладів.

Вартість навчання у вищому навчальному закладі Польщі суттєво нижча ніж в інших європейських країнах.

Система вищої освіти Польщі включає державні і приватні вищі навчальні заклади. Для вступу до ВНЗ абітурієнту необхідно мати Атестат про середню освіту. Правила вступу визначаються кожним вузом окремо.

У вищих навчальних закладах Польщі трьохступінчата система, яка включає ступінь Бакалавра (Licencjat, Inzyneir), Магістра (Magister) і Доктора наук (Doctor). Відповідно до Постанови про Вищу освіту 2005 року, програми з усіх напрямків навчання окрім права, фармацевтики, психології, ветеринарної медицини, медицини і стоматології мають два етапи. Третій етап, який відповідає ступеню доктора наук, відкритий для тих, у кого є наукова ступінь магістра або ідентична ступінь.

Навчання для отримання ступеню доктора наук триває чотири роки і може бути скорочено або продовжено.

Випускники університетів і коледжів Польщі можуть отримати такі ступені:

Бакалавр (BA, Licencjat) – присвоюється після закінчення 3 – 3,5 років навчання у професійному або технічному коледжі

Бакалавр (BSc, Inzyneir) – присвоюється після закінчення 3,5 – 4 років навчання у технічному, сільськогосподарському або економічному коледжі

Магістр (MA, MSc, Magister) та ідентичні ступені: магістр мистецтв, магістр інженерної справи, магістр архітектури, компетентний лікар, зубний хірург або ветеринар присвоюється після закінчення 5 - 6 років навчання в університеті. Ступінь MSc можна отримати також через 2 - 2,5 роки додаткового навчання на здобуття ступеню магістра

Доктор наук (PhD, Doctor) – присвоюється тим, хто склав іспит на отримання ступеню доктора наук і успішно захистив дисертацію. Щоб почати навчання на здобуття докторського ступеню, необхідно мати ступінь магістра або ідентичну ступінь.

Навчання у польських державних вищих закладах є безкоштовним для громадян Польщі. Також воно є безкоштовним для іноземних студентів, які починають навчання на тих же умовах, що і громадяни Польщі. Всі інші іноземні студенти за навчання сплачують.

2000 євро на рік - для отримання вищої професійної освіти, курс магістерської або післядипломної магістерської освіти

3000 євро на рік - за отримання докторської, післядипломної освіти або ступеню спеціаліста, а також за наукове, підготовче стажування і стажування спеціалістів

3000 євро на рік - за професійні курси і навчання

2000 євро на рік - за мовний курс, включно курс підготовки до навчання на польській мові.

У деяких випадках ректор вузу може за проханням студента зменшити плату або тимчасово її відстрочити.

Навчальний рік складається з 30 тижнів навчального курсу. Кожний тиждень студент має близько 30 годин занять. Навчальний рік поділений на два семестри: осінній і весняний. Осінній семестр починається на початку жовтня і включає зимову сесію.

Весняний семестр починається у лютому і триває до середини червня, включаючи літню сесію. Навчання складається з лекцій, уроків, семінарів, лабораторних робіт і диспутів.

Для того, щоб успішно закінчити семестр, необхідно отримати прохідний бал на всіх іспитах, які складаються з усних або письмових іспитів з предметів. Кожний ВНЗ визначає систему оцінювання у своєму Навчальному Статуті.

Щоб вступити до навчального закладу, усі іноземні студенти повинні відповідати вимогам для вступу до ВНЗ своєї країни, мати свідоцтво про вступ до навчального закладу або інший ідентичний документ, знати англійську мову. Деякі факультети мистецтв, фізичної підготовки, підготовки майбутніх викладачів організують додаткові тести відповідних здібностей.

Польські дипломи визнаються іншими країнами.

Необхідності знання польської мови немає, оскільки університети пропонують багато навчальних програм англійською мовою. Але ви можете вивчити польську мову для повсякденного спілкування. Курси польської мови організовані при кожному університеті. Такий курс триває кілька тижнів перед початком навчального року або протягом семестру. Якщо ви обираєте навчання на польській мові, потрібно буде довести необхідний рівень володіння мовою перед початком занять.

Нове про педагогіку:

Стан проблеми організації самостійної роботи в масовому педагогічному досвіді
У педагогічній практиці виділяють різні підходи щодо використання самостійної роботи учнів, у тому числі в малокомплектних школах. Ми зробили певний аналіз журнальних публікацій на предмет удосконале ...

Особливості сприймання дошкільниками поняття про величину предметів
Розглянемо програму з формування математичних уявлень про величину предмета в кожній з вікових груп. Друга молодша група Цей розділ програми пов'язаний з розвитком початкових уявлень у дошкільників п ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com